Patent Nedir Nasıl Alınır

Firmamız patent nedir nasıl alınır konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sektördeki deneyimimiz ile marka tescil programları ve patent nedir nasıl alınır makaleleri ile işlerinizi kolaylaştırıyoruz.

 

Türkiye’ de Türk Patent Enstitüsü, patent belgesi başvurularını kabul etmekte ve patent belgesi vermektedir. Patent genel anlamda; bir icat ya da buluşun; buluş sahibine tüm haklarını sağlamasının resmi belgesidir. Patent belgesi ile tüm hukuki haklar ve buluşun getirisi olan ticari haklar, buluş sahibi için korumaya alınır.

 

Patent Nasıl Alınır?

 

Sistemimiz üzerinden öncelikle marka sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz patent için, patent nedir nasıl alınır sekmesinden başvuru yapabilirsiniz. Buluş, fikir ve yaratıcı ürün haklarınızın korumaya alınması için firma yetkililerimiz patent nedir nasıl alınır danışmanlığı vermektedir. Firma yetkilimiz sizin için patent belgesi başvuru dilekçesini hazırlamaktadır. TPE başvuru dilekçesi ile başvuruları kabul etmektedir. Buluşunuz için evrak ve istemleri hazırlayarak, patent nedir nasıl alınır konusunda aşama sağlayabilirsiniz. Buluş görsel içerikleri, tarifname nüshası, ürün içerik, temel özellikler ve tanıtım nüshaları ile başvuru sağlayabilirsiniz. Resmi gazetede yayınlanmasının ardından, patent belgenizi alabilirsiniz.