Patent Ofisi

Patent ofisi aracılığı ile alınan patent belgesi, alınıp satılabilirken miras olarak da bırakılabilir. Devlet Patent Enstitüsü tarafından buluş sahibine verilen patent tescil belgesi ile buluş sahibinin herhangi bir izni olmadan başka kişilerin bu buluşu üretmesi ve satışını yapması yasaklanmıştır. Bu da patent ofisi aracılığı ile alınan belge ile sağlanmaktadır.

 

Bir fikir sonucunda ortaya çıkarılan ve teknik alt yapıya sahip olan buluşların patentinin alınmasında yardımcı olan yerlere patent ofisi denilmektedir. Patenti yapılacak olan buluşun, her hangi bir sorunun sanayiye de uygulanabilecek çözümü sonucu elde edilen ürünün korunması aşamasında patent ofisi tarafından yapılan işlemler çok önemlidir. Alınan tescil ile ürünün korunma hakkı buluşun sahibine tekel hakkı olarak patent tescil belgesi ile verilir.

 

PATENT OFİSİ NE İŞ YAPAR?

 

Patent ofisi danışmanlığı olarak ürettiğiniz ve patentini almak istediğiniz buluşun patent tescil süreci bizim tarafımızdan takip edilerek sonuçlandırılır. Bu anlamda alınan vekalet ile firma adına bütün işlemler ve belgeler hazırlanarak gerekli başvuru yapılır ve 14 ay boyunca başvuru takip edilerek sonuçlanması beklenir.