Patent Tescil İzmir

Buluş tamamen yeni, özgün veya benzerlerine yeni bir özellik katıyor, benzerlerinden farklı özelliklerle ayrılıyorsa, patent tescil izmir başvurunuz kabul edilir.

 

Buluşunu yaptığınız veya icadını gerçekleştirdiğiniz ürün, fikir, düşünce yahut ürünleri patent ile korumaya alınır. Ticari ve hukuki haklılıklarınızın sağlanması, sizin dışınızdaki kişilerin buluşunuzu kullanmaması için patent tescil izmir firması olarak hizmet sağlıyoruz. Patent tescili Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü tarafından sağlanmaktadır. Firmamız sizin için marka tescil sorgulaması ve patent alım başvurusu işlemleri gerçekleştirmektedir.

 

Patent başvurusu için gerekli belgeler; dilekçe, kullanım kılavuzu ya da tarifname, buluş tanım ve unsurlarını anlatan açıklayıcı belge, buluş fotoğraf ve resimleri ile buluşun isim ve özelliklerini açıklayan istemler, patent tescil izmir için gerekli olan belgelerdir.

 

Yurt Dışı Patent Tescil Alımı

 

Bilimsel buluşlar, teknolojik ve tıpta çığır açacak buluşlar gibi konularda, buluşlarına patent tescili gerçekleştirebilirsiniz. Telif haklarında olduğu gibi, buluşlarda da buluşun aleniyet kazanması, yayınlanması saati ile patent koruma hakları ve patent tescil izmir işlemleri başlatılmış olunur. Yurt dışında hangi ülkede patent başvurusu yapılmak isteniyorsa o ülkenin resmi otoritesine başvuru sunmak gereklidir. Marka ve patent tescil izmir başvurularında en önemli unsur, tarifnamedir.