Patent Tescil Ofisi

Patent tescil ofisi, şahıs şirketi veya ticari şirketin her türlü marka ve patent tescili işlemlerini yapan ve tescil ettirecek kişi adına başvuruda bulunan ofislerdir.

 

Bu anlamda kaliteli hizmetlerimizde her türlü patent işlemlerinizi güvenle bize emanet edebilirsiniz. Herhangi bir buluş hangi patent sistemi olursa olursun patent tescil ofisi uzmanlarımız tarafından yenlik araştırmasına tabii tutulur. Bu araştırmayı yapan uzmanlarımız resmi vekil olarak hizmet vermektedir.

 

Patent tescil ofisi tarafından yapılan yenilik araştırmasından sonra, buluşun koruma amacına göre stratejisi de farklılık göstermektedir. Patent başvuru işlemi koruma sistemine göre 3 farklı yere yapılabilmektedir.

 

PATENT TESCİL OFİSİ TESCİL İŞLEMLERİNİ NASIL YAPAR?

 

Patent tescil ofisi, gerekli bütün evrakları sizin adınıza hazırlar. Bunun için öncelikle uzman ve resmi vekile gerekli vekâletname verilmelidir. Verilen vekâletname ile yetkilendirilen vekil, evrakları hazırlar ve gerekli araştırmaları yaparak onayınıza sunar. Onay işlemi alındıktan sonra patent tescil ofisi aracılığı ile Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yapılır. Başvuru işlemleri 1 yıl sonra sonuçlandırılır.