Patent Tescili

Patent alma süreci kısaca; başvurunun yapılması, ücretin yatırılması ve teknik detayların hazırlanması ile tamamlansa da bu süreç oldukça uzun ve masraflı olabilmektedir.

 

Bu sebeple, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek için patent tescili başvurusu yapmadan önce sürecin iyi araştırılması ve gerekirse uzman kişilerden destek alınması işlemlerin sağlıklı yürüyebilmesi için önemlidir. Patent başvurusu sırasında ise başvuru sahiplerinden bazı evraklar istenmektedir.

 

Patent Başvurusu İçin İstenen Belgeler;

 

Patent tescili yaptırmak isteyen kişilerin başvuru öncesi temin etmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

-Kişinin veya firmanın başvuru dilekçesi
-Buluşu açıklayacak bir tarifname
-Patent koruması için istenen özelliklerin belirtildiği bir yazı
-Tarifnamede belirtilen resim örnekleri
-Vekâletname (marka vekili olanlar için)

 

Patent Tescil Hizmetleri

Patent tescili firmaların buluşlarını koruma altına alabilmek için oldukça önemli bir işlemdir. Başvuru sahibine 20 yıl koruma hakkı sağlayan patent işlemleri, işinin uzmanı ve deneyimli firmalarca yapıldığı zaman oldukça kolay ve hızlı tamamlanabilmektedir. Patent tescili işlemlerinde uzman kadrosu ile sizlerin yanında olan firmamız, her türlü tescil taleplerinizde sizlere destek vermekten gurur duymaktadır. Firmamız, yoğun iş hayatınızda sizleri patent alma sürecindeki zaman kaybından kurtararak en hızlı şekilde patent almanıza yardımcı olmaktadır. Kolay patent tescili işlemleri için siz de firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bu hizmeti sizlere özel olarak en uygun fiyata vermekteyiz.