Patent Vekili

Tasarımlar, işaretler, hizmetler gibi konularda işlem yapmak üzere kendilerini geliştiren ve bu işe kendilerini adayan patent vekilleri yardım noktasında ihtiyaçlarınızı giderecektir. Ekip ruhunun önemini bu sayede iyi anlayacaksınız.

 

Patent vekili Türk patent enstitüsü ışığında kişilere danışmanlık hizmeti veren ve tamamen uzman kişilerden meydana gelen bir iş sahasıdır. Her iş sahasının belirli kriterleri olduğu gibi patent vekili alanının da belirli şartları söz konusudur. Bu şartlar altında gerekli ola sınai hizmet tanımı adı ile bu iş yapılabilir.

 

Patent Vekilliği ve Şartlar

 

Patent vekili belirli unsurları bünyesinde barındıran başarılı bir iş alanıdır. Öncelikli olarak patent vekili işini yapmak isteyenlerin yüksekokul mezunu olması, Türk patent enstitüsü tarafından iki yılda bir düzenlenen sınavda yeterlilik hususlarında başarı göstermesi ve enstitü vekil siciline kayıt olması gerekmektedir. Böylece gerekli olan prensiplerle beraber patent vekili statüsünde çalışmaya başlayabilirsiniz. Vekilleri her türlü sınai hakları ise belgesi.com.tr güvencesi ile danışmanlık noktasında önemli başarılara imza atmış bir firma ile koruma altına alınmaktadır.