Patentli Markalar

Patentli Markalar sorgulanırken öncelikle konularına göre ayrı ayrı sorgulama işlemi yapmamız gerekir. Örneğin; kozmetik alanındaki bir ürünün patentli markalar kategorisine girip girmediğine bakmak için patent sorgulama butonundan kozmetik alanını seçerek diğer bölümlerden ayırırız.

 

Patentli markalar demek öncelikle geliştirdiğimiz ürünün patentini Türkiye Patent Enstitüsü’nün gerektirdiği kurallara uygun bir şekilde ücret ödeyerek ve patent almak için gerekli aşamalardan(patent almaya uygun bir ürün müdür?) geçirdikten sonra kabul görmüş bir model olursa patentimizi almış oluruz. Patent aldıktan sonra kendimize özgün ürünler üreterek farklılığımızı ortaya koyarız ve bu ürünlerimizi güvenilir bir şekilde kolaylıkla satışa sunabiliriz.

 

Bir Ürünün Patentli Markalar Kategorisinde Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

 

Bir ürünün patentli olup olmadığına bakmak için öncelikle patenti alınan ürünün patentinden emin olmak için araştırma yapmamız gerekir. Bunun için de sosyal medya aracılarını kullanarak patent sorgulaması yaparak patentli markalara bakabiliriz.

 

Böylelikle daha kolay bir şekilde sorgulamak istediğimizi markanın patentli markalar kategorisine girip girmediğine bakabiliriz ve o yönde araştırmamız sonucunda bilgi edinmiş oluruz.