Tescilli Marka Ne Demek

Artık marka sahipleri tescilli marka ne demek ayrıcalıkları nelerdir öğrenmek istiyor. Günümüzde marka olmanın belli başlı şartları vardır. Bunlardan biri de markanızı tescil ettirmek, özgün bir logoya ve isme sahip olmaktır.

 

Peki tescilli marka ne demek? Tescilli markayı hayata geçirdiğiniz takdirde kimse sizin logonuzu izinsiz veya çıkar amaçlı kullanamaz, isminizi tanıtım dışında hiçbir basın yayın organında geçiremez. Tescilli marka ne demek öğrenmiş olduk. Şimdiki süreç ise tescil sonrası yapılacaklar. Tescil işlemlerinizi yaptığınız takdirde logonuzun sağ üstünde küçük bir daire içinde R harfi yer alır. Bu harfi hemen hemen bütün büyük markalarda görmüşsünüzdür. Bu R, markanızın tescilli olduğunu, belgelerinin onaylandığını ve her ayrıntısının size ait olduğunu tüm dünyaya onaylar. Bu R harfi evrensel bir semboldür, dünyanın her yerinde geçerlidir.

 

Yurt içi ve yurt dışı patent

 

Eğer patentinizi yurt içi alırsanız bu sadece Türkiye’de geçerliliğini korur, yurt dışı patent de alırsanız hem yurt içinde hem de dışında markanızı tescil etmiş, sizden başkasının ticari amaç sağlayamayacağını duyurmuş olursunuz. Böylece tescilli marka ne demek detaylarıyla bilgi sahibi olduk. Sandığınız kadar meşakkatli olmamakla beraber kısa sürede tescilli markanıza kavuşabilirsiniz. Düşük ücretlerle ve uzun yıllar markanızı koruma altına almak için sitemizden hemen başvurunuzu başlatabilirsiniz.