Tescilli Marka Nedir

Herhangi bir kurumun yaptığı hizmetlerin ve sattığı malların diğer kurumlardan ayrılmasını sağlayan her türlü belirtiye verilen addır. Burada tescilli marka nedir onun cevabını bulmuş olduk.

 

Günümüzde birçok markaya insanların ad ve soyadlarını veya hayvanların isimlerini farklı dillerde bıraktıklarını görürüz. Bu sebepten dolayı tescilli marka nedir sorusunun cevabına bir kez daha ulaşmış oluruz. Ayrıca İnsanların isimleri veya soyadları, sayılar, işaretler, sloganlar vs. marka ismi olarak kullanılabilecek araçlardır.

 

Marka Tescilinde En Önemli İpuçları

 

Marka tescilindeki en ince detay markaya ait önemli konuların en ince ayrıntısına kadar dikkatle incelenmesidir. Marka tescilinde ayırt etmek gereken tescilli marka nedir sorusunun cevabını alabileceğimizin göstergesidir. Markada ayırt edicilik ürünlerin ve hizmetlerin en üst sınıfta yapılmasın sağlayan kriterlerdir.

 

Marka Tescili Hangi Kurum Tarafından Uygulanır?

 

Türk patent enstitüsü marka tescilini kendi seviyesinde olabildiğince standartlara uygun yapmaktadır.
Ayrıca tescilli marka nedir gibi soruların cevabını da en detaylı haliyle açıklayan kurumdur. Markaların bu tescile sahip olabilmeleri için vekile ihtiyaçları yoktur. Fakat Türkiye Cumhuriyetinde vekâleti bulunmayan kişilerin vekilleri olmak zorundadır. Bu Yazımızda tescilli marka nedir hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.