Uluslararası Marka Tescili

Başvuruyu tek dil başvuru formu ile doldurabilir, tek bir başvuru formu ile uluslararası marka tescili başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 10 ay veya 18 aylık bir süreç sonunda uluslararası marka tesciliniz gerçekleşmiş olacaktır.

 

Uluslararası marka patenti almak için Madrid protokolü ve Paris sözleşmesi gerekçeleri uygulanmaktadır. Türkiye’nin taraf olduğu Madrid protokolü kapsamında uluslararası marka tescili başvurusunda taraf devletler bütününe Akit Taraflar denilmektedir. Yurt dışı marka tescil alımlarında, uluslararası marka tescili, Paris Sözleşmesi 19. madde açıklamasında taraflar birliği olan Akit Taraflarını özel birlikler oluşturmaktadır. Yeni Türk patent başvuru tarafları, Madrid protokolü çerçevesinde özel birlikler, yani Akit Taraflar birliğinde yer almaktadır.

 

Uluslar Arası Marka Tescili Başvurusu Yapılabilir mi?

 

Global marka danışmanlığı hizmeti sunan firmamız, uluslararası marka tescili başvuruları gerçekleştirmektedir. Akit taraflar birliği dahilinde, Madrid Protokolü’ne taraf olan ülkelerde ikamet eden yani Türk vatandaşı olmanız ve Türkiye’de ikamet etmeniz dolayısıyla uluslararası marka tescili başvuru ve marka patentinden faydalanabilirsiniz. Yurt dışı patenti almanız, markanızın Dünya çapında tanıtılmasına ve ticari faaliyetlerinizin uluslararası marka tescili kapsamında korunmaya alınmasına ve küresel anlamda ticari menfaatlerinizin gözetilmesine katkı sağlar.