Yabancı Marka İsimleri

İsim tescil işlemleri, marka olmanın birinci basamağıdır. Markalaşmak isteyen bir firma, öncelikle isim hakkını alıp tescil işlemlerini yaptırmalıdır.

 

İsim hakkı işlemlerinde yani marka tescil işlemlerinde ve yabancı marka isimleri işlemlerinde, Türkiye Patent Kurulu tek merci olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk başvuruda, isim hakkını talep ettiğiniz isim, uygun olduğu zaman, ikinci başvuru ile o isim artık sizin patentinize geçmektedir. On yıl süreyle kullanımı gerçekleşen bu marka tescil işlemlerinde, yabancı marka isimleri de görülmektedir.

 

Ne Faydası Var?

 

İster yerli olsun ister yabancı ürün olsun, marka tescil işlemleriyle, markanız güvence altına alınmaktadır. Ayrıca, adınız kullanarak, müşterilerinizi çalmak isteyenler için, ciddi ve caydırıcı yaptırımları da beraberinde getirmektedir. Bu işlem için aracı şirketlerden de yararlanabilirsiniz. Daha hızlı bir şekilde, yabancı marka isimleri hakkı alma işlemlerini bitirmektedirler.

 

Marka Tescilinde Neye Dikkat Etmek Gerekir?

 

İsim tescil işlemlerinde, şirket sahibinin kimlik bilgileri ile tescili yapılacak isim, eksiksiz olmalıdır. Yazım hatası olan yabancı marka isimleri marka tescil işlemlerinde, düzeltme işlemleriyle vakit kaybedebilirsiniz. Orjinal isim tercihiniz, tescil işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Eğer, yabancı marka isimleri tescilini yaptıracağınız ismin, kullanma hakkı alınmışsa, tescil işlemleri gerçekleşmemektedir.