Yazılım Tescili

Üzerinde oldukça çok uğraşılan ve zaman verilen bilgisayar programları ve veri tabanların kopyalanması ve usulsüz kullanımını engellemek amacıyla yazılım tescili yapılmaktadır.

 

Bilgisayar programları ve veri tabanlarının yazılım tescili sahibine 70 yıllık bir koruma sağlamaktadır. Günümüzde bilişimin önemi artmakta sektördeki firmalar müşterilerine hizmet vermek için kendilerine özgü yazılımlar hazırlamaktadır. Hazırlanan paket programların ve özel programların tescili dünyamızda önemli bir yer tutmaktadır. Emeklerinizin sonucunda tescil işlemi yaptırmanız çok faydalı olacaktır.

 

Tescil Nasıl Yapılır?

 

Noter onaylı vekâletname

Taahhütname; eser sahibi imzalayacaktır.

Eserin Kopyası

Bilgisayar programları için text formatında Unicode karakterli DVD- CD verilmelidir. Veri tabanları için XML formatında Digital ortamda kaydedilmiş DVD-CD ROM kopyası verilmelidir.

 

Hizmetlerimiz

 

Kültür bakanlığı tarafından yürütülen yazılım tescili hizmetleri dahilinde hazırlanmış olan databases ve yazılımın tüm kodları tescil altına alınabilmekte. Hazırlamış olunan paket programların korunması ve kopyalanmaması için yazılım tescili hizmeti yapılmaktadır. Uzun uğraşlar sonucu hazırladığınız yazılımı koruma altına almak akıllıca olacaktır. Başvuru evraklarının hazırlanması ve yazılım tescili sürecinin takibinde uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Tescil işlemi için gerekli belgeler ve evrakları arayarak bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.