İso 27001 Belgesi

 

 

İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin asıl amacı küçük ya da büyük işletme olmaksızın dünyadaki bütün işletme, firma, kurum ve kuruluşlar dahil insanların gizli tutulması gereken bilgilerini korumayı amaçlayan ve bu bilgileri güvence altına alıp insanlara güven aşılayan onların bilgilerini güven altına alıp bütün tehditlere karşı korumayı amaçlamaktadır.

 

 

 

İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile finans sektörü, bilgi teknolojisi, kamu, sağlık, kurum ve kuruluşlarda bulunan müşteri bilgilerinin bulunduğu işletme ya da kuruluş oluşturmuş olduğu ya da destek aldığı koruyucu sistemle müşterilerin güvence altında olduğunu hissettirmesi gerekmektedir. İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standartlarınca işletme ya da kuruluş eğer ki kendisi oluşturmuş olduğu sistemle bu güveni sağlamak istiyorsa oluşturmuş olduğu sistemi aynı şekilde İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin belirlemiş olduğu kuruluşlarca sistemi denetleyerek kabul görmesi gerekmektedir. İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı bir firmanın öncelikli hedefi olmalıdır.

 

 

İso 27001 Belgesi nedir

 

İso 27001 Belgesi nedir? İso 27000 ailesi standartları, kuruluşların bilgi varlıklarını güvence altına almalarına yardımcı olur. İso 27001 Belgesi nedir? Bu standartlar ailesini kullanmak, kuruluşunuzun mali bilgiler, fikri mülkiyet hakları, çalışan bilgileri veya size üçüncü kişilerin emanet ettiği bilgiler gibi varlıkların güvenliğini yönetmesine yardımcı olacaktır. İso 27001 Belgesi nedir?  İso 27001, bir bilgi güvenlik yönetim sistemi (ISMS) gereksinimlerini sağlayan ailenin en iyi bilinen standardıdır. İso 27000 ailesinde bir düzineden fazla standart vardır.

 

 

İso 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

 

İso 27001 Belgesi nasıl alınır? İso 27001, bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin kuruluşun bağlamında kurulması, uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi için şartları belirtir. Aynı zamanda, organizasyonun ihtiyaçlarına göre bilgi güvenliği risklerinin değerlendirilmesi ve uygulanması için gereklilikleri de içerir. İso 27001‘de belirtilen gereklilikler jeneriktir ve tip, boyut veya doğaya bakılmaksızın tüm organizasyonlara uygulanması amaçlanmıştır. Bu şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi İso 27001 Belgesi nasıl alınır? sorusunun kapsamlı bir cevabıdır. İso 27001 Belgesi nasıl alınır? İso 27001 Belgesi hangi kuruluşlardan alınır? bütün bu sorularınızın cevabını İntegral Kalite Danışmanlık olarak vermekteyiz.

 

 

İso 27001 Belgesi Faydaları

 

İso 27001 Belgesi Faydaları; İso 27001 Belgesi kuruluşunuz sayısız ve tutarlı faydalar elde etmesini sağlar. İso 27001 Belgesi Faydaları; İso 27001Belgesi’nin bazı avantajları şunlardır: Gizli bilgiyi güvenli tutar Müşterileri ve paydaşları, riski nasıl yönettiğiniz konusunda kendine güven sağlayarak güvenli bilgi alış verişine izin verdiğinizi gösterir. İso 27001 Belgesi Faydaları; Yasal yükümlülüklerinizi yerine getirdiğinizi gösterir. İso 27001 Belgesi Faydaları; Müşteri tutmanızı, müşteri oranının artmasını, gelişmiş müşteri memnuniyetini Hizmetinizin veya ürününüzün tesliminde tutarlı bir yol izlediğinizi, ürünü her türlü riskten koruduğunu veya en aza indirmek için önlemler aldığınızı gösterir. İso 27001 Belgesi Faydaları; Güvenlik kültürü kurarak Şirketi, varlıkları, hissedarları ve yöneticileri koruduğunu gösterir.

 

 

İso 27001 Belgesi kimler almalıdır

 

İso 27001 Belgesi kimler almalıdır? Özellikle bankaların alması gereken bir sistemdir. Bankalar artık günümüzde para akışını sanal platformlar üzerinden sağlamaktadır. Bu para akışı sağlanırken şahıs ve firma hesaplarından kurum ve kuruluşlara kadar bir çoğunun kendi özgü bir şifresi, kişisel bilgileri ve 3 kişiler tarafından bilinmemesi gereken bölümler bulunmaktadır. İso 27001 Bankaların bu bilgileri güvenli olarak muhafaza etmesi gerektiğinden İso 27001 Belgesi kimler almalıdır? Sorusunun en önemli cevabıdır. Turizm ve Seyahat acenteleri kişisel kimlik koruması ve bilgi muhafazası yapmak zorunda olduğundan 27001 Belgesi kimler almalıdır? Sorusun karşılığıdır.

 

 

İso 27001 Belgesi

 

İso 27001 Belgesi Tüm firma ve kuruluşların (ticari işletmeler, devlet kurumları, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar), her boyutta (mikro işletmelerden çok uluslu şirketlere kadar), ve tüm sanayilerde veya pazarlarda) kapsayan ve alınması gereken bir belgedir. İso 27001 Belgesi şirketlerin, firmaların, kurum ve kuruluşların hatta tüm sektörde bulunan bireysel kişilerin güvenliğinin güvence altında olduğunu gösteren belgedir. İso 27001 Belgesi bilgilerinizi koruyarak sizlerin daha güvenli bir sanal ortamda olmanızı sağlar. İş zaman kayıplarının daha az olmasını, hızlı ve güvenli bilgi alışverişi yaptığınızı sağlar. Aynı zamandan insanlar için kuşkusuz tercih edilmenizi de sağlayan bir belgedir.